Hakkında

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Kız Lisesi’den Mezun olduktan sonra, 1979-1984 yıllarında Almanya, Münih Fachhochschule’de okudu.  “Cinsel Davranışın Kentsel Dinamikleri” teziyle Davranış Bilimleri Psikoloji Lisansı’nı tamamladı.

 

TEGV’de ve Kadın sığınma evlerinde çalışmalar yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok terapi seminer, kongre ve eğitimlere katıldı. Almanya’da Gestalt terapi ve bilişsel davranışçı terapi eğitimleri yanı sıra çift ve aile terapisi üzerine eğitimler aldı. California Üniversitesi’nde denklik yaptı. EFTA – TIC (European Family Therapy Association – Training Institutes Chamber) onaylı 700 saatlik Aile ve Çift Terapisi Eğitimini IFTI Psychotherapy’de tamamladı. 

Doç. Dr. Murat Dokur ile 700 saatlik aile terapi sertifika ve süper vizyonunu tamamladı.

Aralarında Prof. Dr. Vamık Volkan ve Masterson Enstitüsü’nün de bulunduğu bir çok farklı kurum ve uzman ile bireysel klinik terapi üzerine çalıştı. Prof. Dr. Mony Elkaim,  Prof. Dr. Rodolfo De Bernard, Prof. Dr. Kyriaki Polychronis, Prof. Dr. Petros I. Polychronis, Prof. Dr. Peter Stratton, Prof. Dr. Helga Hankis, Prof. Dr. Howard Liddle ile aile terapisi üzerine çalışmalar yaptı.

 

Kurumsal ve kişisel gelişim üzerine çok sayıda eğitim verdi, yazı ve makale yayımladı. İnsan kaynakları zirve ve toplantılarında gelişim programları hazırladı ve bir çok kurumda bu programları yürüttü. Impuls Psikiyatri ve Psikoterapi Kliniği'nde danışmanlık verdi. 

Ericsonian Hipnoterapist Robert Smith’den eğitimler aldı ve asistanlığını yaptı. İsviçre’de çocuk ve ergen psikanalisti Eva Burkard ile Avrupa Birliği mülteci aileler üzerine çalışmalar yaptı bu çalışmalardan bazıları almanca kitap olarak yayımlandı.

 

Rotary için hazırladığı AİLE BOYU BARIŞ isimli aile içindeki şiddetin son bulmasına yönelik çalışmalardan oluşan bir proje İsviçre Psikanaliz Derneği tarafından onur ödülüne layık görüldü. Yedikule Surp Pirgic hastahanesi, İstanbul Psikiyatri, Us psikiyatri ekipleriyle çalıştı.

 

Felsefe Sanat ve Bilim Derneği ve Uluslararası Aile Terapileri Derneği üyesidir.

unnamed.jpg